Układanie płytek Remonty łazienek Sklep


tel. +48 603 195 427

Układanie płytek

Układanie glazury i piaskowca jest naszą specjalnością. Mamy w tym zakresie duże doświadczenie. Realizujemy zarówno zlecenia duże jak i drobne ( np. kafelkowanie pomieszczeń sanitarnych w blokach). Pomagamy dobierać płytki - ich rodzaj, kolorystykę i wielkość. Decydujące jest tu przeznaczenie pomieszczenia i warunki w nim panujące, bo od nich zależy wybór klasy odporności na ścieranie. Płytki kładzione na balkonach i schodach zewnętrznych muszą się sprawdzać w temperaturach ujemnych, łazienek lub kuchni - tam gdzie chlapie woda - wykładamy najczęściej glazurą szkliwioną; rzadziej - przeważnie w celach dekoracyjnych - stosujemy tam płytki nieszkliwione.

Przy dużych powierzchniach ściany płytki powinny być spore, aczkolwiek dobór ich wielkości zależy też od geometrii pomieszczenia - jeżeli ma ono wiele załamań, lepiej wybrać mniejsze płytki. Jeśli chodzi o wybór rozmiarów płytek podłogowych, to nie ma tu żadnych obowiązujących reguł i można dowolnie eksperymentować. Przyjęło się, że w łazienkach wielkość płytki podłogowej często jest taka sama jak ściennej. Z kolei płytki podłogowe do kuchni mają zazwyczaj większe rozmiary niż kafelki na ścianie. Szerokość spoin zależna jest od rodzaju płytki, jej formatu, typu podłoża i umiejscowienia wykładziny. Dla takiej samej płytki spoiny wewnątrz pomieszczenia mogą być większe niż na zewnątrz.

Wzory ułożenia płytek

Podpowiadamy – kierując się m.in. kształtem pomieszczenia - jak układać płytki podłogowe: na zrąb (A), prosto (B), w karo (C), czy w bardziej skomplikowane wzory.

Od tej decyzji zależeć będzie ilość potrzebnych płytek. Przy układaniu prostym na docięcia zużywamy do 10 proc. całkowitej powierzchni, na zrąb do 13 proc., a w karo nawet do 15 proc. Jeśli zdecydują się Państwo na użycie elementów zdobniczych, tzw. dekorów, pomożemy we właściwym ich wkomponowaniu.

Nasze wybrane realizacje

Zdjęcie_1_mini Zdjęcie_2_mini Zdjęcie_3_mini Zdjęcie_4_mini Zdjęcie_5_mini