Układanie płytek Remonty łazienek Sklep


tel. +48 603 195 427

Gładzie gipsowe

Gładzie gipsowe wykonujemy na tynkach maszynowych, tradycyjnych oraz wszelkich innych zniszczonych i niedoskonałych powierzchniach.

W przypadku ścian i sufitów wymagających usunięcia starych powłok np. tapet, farby klejowej czy akrylowej, zniszczone i sypkie powierzchnie przed szpachlowaniem gruntujemy preparatem głęboko penetrującym i wzmacniającym takie niestabilne podłoże.

Gdy mamy do czynienia z bardzo nierównymi i nietrwałymi powierzchniami, po zagruntowaniu Unigruntem sięgamy po sprawdzony i popularny produkt. Wówczas przed szpachlowaniem (po uzgodnieniu z klientem) stosujemy gotową zaprawę tynkarską Goldband firmy Knauf, która ze względu na swoje właściwości (m.in. lepkość, elastyczność) kapitalnie wzmacnia i wyrównuje powierzchnię ściany czy sufitu, nadając idealny podkład pod właściwe szpachlowanie z uwagi na szorstką powierzchnię poprawiającą przyczepność warstwy gipsu.

W przypadku powierzchni o bardzo dużej ilości spękań (zarysowań), z zachowaniem jednak jej równej płaszczyzny, możemy zastosować flizeliną, którą nakładamy na ścianę lub sufit, zatapiając ja w gipsie przed ostatecznym szpachlowaniem. Flizelina to bardzo cienka i mocna włóknina syntetyczna przypominająca tapetę, zatopiona w gipsie wzmacnia go (uzbraja), minimalizując powstawanie spękań.

Na wszystkie kąty zewnętrzne ścian (np. przy oknach), wzmacniając je, wstawiamy perforowane narożniki aluminiowe (lub łukowe z pcv w przypadku łuku czy aluminiowo-papierowe w przypadku kąta wewnętrznego rozwartego) wtapiając je w tynk Goldband lub gips szpachlowy.

Bardzo popękane ściany i sufity (dot. starych, wykruszających się tynków sprzed dziesięcioleci) na życzenie sporadycznie zbroimy siatką z włókna szklanego wtapiając ją w tynk Goldband. Wyszpachlowaną gipsem i wyschniętą ścianę, aby uzyskać gładkość, przed malowaniem szlifujemy specjalnymi siatkami ściernymi.